Představujeme - archiv

Obsah:

  • Preparát C.I.C. JOALIS - ColiDren a střevní trakt

  • Analerg a alergie

  • LIFE STAR - HARMONIZACE, ANTISTRES

Preparát C.I.C. JOALIS - ColiDren a střevní trakt

 OVĚŘENO, POUŽÍVÁNO

Střevo je z mnoha ohledů mimořádným orgánem našeho těla. U savců - zvlášť u člověka - má polyfunkční charakter. Za celý život jím prochází tuny potravy přinášející nejen důležité živiny, ale i nepotřebné látky, různé jedy a mikroorganismy. S tím vším se musí střevo vyrovnat.

Trávicí proces je vysoce sofistikovaná činnost. Střevo musí podávat signály o tom, jaké látky je třeba rozkládat a jaké enzymy je tedy třeba vylučovat, a to nejen kvalitativně, ale i kvantitativně. Protože když člověk sní tisícigramový biftek, musí být množství a skladba enzymů zcela jiná, než na stejné množství ovesné kaše.

Střevo je zároveň největším imunitním orgánem - nachází se v něm víc než 70% všech imunitních buněk. Zde dostávají velmi důkladné školení, protože ze střeva se do organismu snaží dostat neobyčejné množství jedů. Při vědeckých pokusech bylo opakovaně zjištěno, že živočich zemře do několika desítek hodin, jestliže střevní stěna umožní, aby z ní unikaly všechny toxiny jak původu zevního, tak toxiny vnitřní vznikající při trávení, tlení, zahnívání a jiných pochodech, které ve střevě probíhají. Ve velmi atraktivních a hrůzu nahánějících pokusech bylo zároveň prokázáno, že člověk do sebe může dostat neuvěřitelné množství jedů či mikroorganismů a přesto se s tím střevo umí za určitých okolností vyrovnat. A tak dobrovolníci jedli různé houby, ale také mikroorganismy cholery nebo tyfu a dokazovali, že jejich střevo je ve výborné kondici a vše zpracuje.

Ve střevech se však nachází i tzv. enterální nervový systém, tedy hustá síť nervových buněk ne nepodobných mozku. V těchto buňkách vzniká velká část serotoninu a jiných neurotransmiterů, ale dokonce i látek majících přímý vztah k přenosu nervových vzruchů i k našim náladám a pocitům. S nadsázkou lze říci, že svou produkcí střevo zachraňuje náš libý pocit ze života. Na střevním nervovém systému lze přesně diagnostikovat stárnutí a projevují se na něm stejné změny jako na mozku při Alzheimerově nemoci nebo jiných degenerativních procesech. Bylo by tedy možné říci, že nám nestárne jen hlava, ale i střevo. Důsledky se pak projevují přinejmenším jako naše stařecká mrzutost, zapomnětlivost a přecitlivělost na různé podněty.

Střevo začíná pod žaludkem v části zvané dvanácterník a pokračuje v tenkém střevě přes slepé střevo a tlusté střevo do konečníku neboli rekta. Každá část střeva má naprosto odlišné úlohy, složení mikroflóry, prostředí. Plocha sliznice střeva je větší než 200 m2.

V rámci celostní detoxikační medicíny si musíme připomenout, že střevo je obaleno hustou sítí lymfatických uzlin a je bohatě zásobeno autonomním nervovým systémem. Lymfatická tkáň je nakupena do speciálních útvarů na konci tenkého střeva, ve slepém střevě vytváří jakousi mandli. 

Ve střevě se vyskytují dva zásadně odlišné typy jedovatých látek. První vznikají uvnitř střeva při špatném trávení nebo při přemnožení mikroorganismů produkujících mikrobiální toxiny. Druhý typ toxinů vychází z infekčních ložisek, která jsou uložena ve střevě. Infekční ložiska produkují toxin, který se dostává díky lymfatickému a krevnímu systému do celého organismu. Toxiny z infekčních ložisek se dostávají i na sliznici, narušují její vlastnosti, takže pak dochází k nalepení různých zbytků a dysbióze, tedy narušení ekosystému střeva. Toxiny narušují i nervový systém, tím je narušena peristaltika. Stresové podněty se po nervových systémech dostávají do mozku, kde se podílí na vzniku různých funkčních poruch. Ve střevě se mohou nacházet i jiné toxiny, např. radioaktivní, chemické, těžké kovy, lékové, pesticidy, fungicidy a další.

Hlavním preparátem pro detoxikaci střeva je ColiDren, který zohledňuje maximum těchto toxinů. Působí na tenké, slepé, tlusté střevo i konečník. Obsahuje jak klíče k uvolnění ložisek ve střevech, tak programy pro odstranění emocionální a stresové zátěže. 

Velmi vhodná je i mechanická očista střeva, nejlépe hydrocolonem.

Důležitá je rovněž vláknina ve stravě a to v podobě zeleniny a ovoce nebo cíleně užívaného lněného semínka či indického jitrocele. Také sladkovodní řasa chlorella je pro střevní trakt velmi prospěšná, váže na sebe kovy, které se mohou ve střevě nacházet.

Při detoxikaci střeva nezapomínáme ani na lymfatický systém - Lymfatex, na autonomní nervový systém - Vegeton

Jestliže si chceme uchovat jasnou mysl, musíme si uchovat dobře fungující a čisté střevo.

Analerg a alergie

Téma alergie se zdá být v detoxikační medicíně obehranou písničkou. Faktem však je, že kolem nás alergií neustále přibývá a nikdo tento nárůst zatím nedokázal zastavit. 

"Přes obehranost tohoto tématu mohu prohlásit, že jsem ve výzkumu alergií v rámci detoxikační medicíny pokročil a dnes se při detoxikaci alergií nebojím žádného neúspěchu", říká MUDr. J. Jonáš.

Alergenem se může stát cokoliv: prach, oříšky, lepek, roztoči, pyl, zvířata, spermie, latex, zkrátka vše, na co si vzpomenete. Pylových alergiků je asi 30-40% z celkového počtu alergiků a neustále jich přibývá, stejně jako ostatních alergií. Před dvaceti lety se odhadoval výskyt alergií u dětí na 15%, nyní je to 25-30%. K jejich zvládnutí používá současná medicína vakcíny vyrobené z alergenů a především antihistaminika, kterých se ročně spotřebují tuny. Výrobci těchto léků mají o budoucnost postaráno.

Z potravinových alergenů  je na prvním místě mléko, ale na výsluní se derou ořechy. Častým alergenem jsou také ryby, mořské plody, jablka, hrušky, kiwi, špenát, rajčata, celer aj. Nejběžnějším projevem alergie je rýma, ale řadíme sem také astma a atopický ekzém.

Proč alergiků přibývá, nikdo neví. V současné době je nejpopulárnější teorie přílišné čistoty, tedy malý kontakt kojenců s nečistotami neboli nadměrná sterilita našeho života. Pochopitelně jako u všeho, čemu nerozumíme, jsou obviňovány také geny. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že zatímco alergiků pronikavě přibývá, výskyt geneticky podmíněných chorob se udržuje a nepředává se do další generace. Dědičnost je poměrně velká. U alergiků, jejichž matky trpí alergií, je asi sedmdesátiprocentní. Svou roli tady hraje psychika člověka, protože alergie, stejně jako jiné reakce imunitního systému, jsou obrazem lidské psychiky.

Dnes víme o alergiích mnoho, a tak by bylo skutečně složité skládat detoxikační kůru z jednotlivých preparátů, protože bychom jich potřebovali hezkou řádku. Proto doporučujeme preparát Analerg, který je složen z celé řady dílčích preparátů. U dalčích onemocnění přímo souvisejících s alergií doporučujeme Astmex a Ekzemex. Komplexnost těchto preparátů nám dává naději na úspěch a nejsou finančně náročné.

V první řadě je důležité, že hlavním toxinem je mikrobiální ložisko v určité části mozku, která je ovládána játry. Základní osu protialergické detoxikace tedy tvoří preparáty Cranium a LiverDren. Obdobně budeme odstraňovat také mikrobiální ložiska z cílových orgánů, v nichž se alergický proces projevuje. Jednou tedy můžeme využít RespiDren, podruhé CutiDren, potřetí ColiDren, počtvrté OkulaDren a další.

Alergickou složkou mohou být ovšem i jiné toxiny, které se v místě ložiska vyskytují. Jde především o těžké kovy, které odstraníme díky preparátu Antimetal.

Daleko důležitější je však jiný toxin, a to gliadin. V případě, že zjistíme gliadinovou zátěž v mozku, můžeme si být jisti, že bez odstranění tohoto problému klientovi nepomůžeme. Pozor, na lepek může existovat alergie, která je poměrně častá. V tomto případě však nehovoříme o alergii, ale o glutenové enteropatii. A o ní si povíme někdy příště.

 

Najdete v E-shopu / Produkty C.I.C. JOALIS / JOALIS dětské

   

 

Vyhledávání

Kontakt

BARTOŠOVÁ Jitka Pacetluky 87
768 43 Kostelec u Holešova
+420 776 070 840 IČ: 46192026